Понеділок, 21.01.2019, 01:35

Головна сторінка Реєстрація Вхід
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Події Обухівщини [97]
Події нашого села [4]
Шкільне життя [113]
Події в Україні [87]
Методична скарбничка [10]
Наука та освіта [315]
Подорожі [3]
Психологія [54]
Творча скарбничка [2]
Технології [3]
Цікаве [31]
Корисне [105]
Свята [56]
Обговорення проекту змін до конституції України [1]
Профорієнтація [4]
ЗНО, ДПА [83]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рейтинг@Mail.ru
Архів записів
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Про  роботу

методичного кабінету в  2015/2016 навчальному ріці

Науково-методичної проблеми:     «Підвищення якості знань, удосконалення навчально-виховного процесу на основі нових педагогічних технологій»

Завідувач  методичного  кабінетуШевченко  Алла  Вікторівна

Вступ

Методична робота в школі здійснювалася відповідно до вимог законодавства  України про освіту, наказів Міністерства освіти і науки України,  Департаменту освіти і науки Київської обласної  державної адміністрації, Положення про методичний кабінет, рекомендацій Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів та методичного кабінету відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації, а також відповідно до завдань, визначених у наказі по школі № 69 від 03.09.2014 "Про організацію методичної роботи в 2015/2016 навчальному році. ”

        Роботу педагогічного колективу було спрямовано на реалізацію науково-методичної проблеми «Підвищення якості знань, удосконалення навчально-виховного процесу на основі нових педагогічних технологій» та виконання таких завдань:

 • підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;
 • підвищення теоретичної, науково-методичної роботи та професійної підготовки педагогічних працівників;
 • забезпечення ефективної роботи методичного кабінету школи;
 • удосконалення роботи органів учнівського самоврядування, широке залучення їх до вирішення питань організації навчально-виховного процесу, життєдіяльності навчального закладу;
 • підвищення рівня позаурочної роботи з навчальних предметів;
 • забезпечення психологічної підтримки загальношкільних методичних заходів;
 • продовження роботи щодо забезпечення охорони та зміцнення здоров’я учнів;
 • підвищення іміджу навчального закладу.

             Методичний кабінет школи забезпечував науково-методичне інформування педагогів, проведення різноманітних загальношкільних методичних заходів. Методичний кабінет поповнився новими матеріалами: тематичними розробками вчителів, доповідями на засіданнях МО, атестаційними матеріалами вчителів.

        З боку методичного кабінету надавалася допомога вчителям, які навчалися на курсах підвищення кваліфікації, проводилося індивідуальне консультування педагогів.

        Протягом 2015/2016 н.р. в школі організовано роботу 4 методичних об’єднань вчителів:

• початкових класів (керівник Синільник З.П.) – Розвиток школяра на засадах особистісно-зорієнтованого навчання;

• природничо-математичного циклу (керівник Шевченко А.В.) – Удосконалення методів і прийомів навчання з метою підвищення знань учнів;

• суспільно-гуманітарного циклу (керівник Левченко Л.М.) – Формування предметних компетентностей у процесі вивчення предметів;

• класних керівників (Галабурда С.О.) – Формування гармонійно-розвиненої особистості на сучасному етапі розвитку освіти.

На  засіданнях шкільних методичних об’єднань розглядалися актуальні питання теорії і практики навчання і виховання, методики викладання предметів, шляхи впровадження інноваційних педагогічних технологій, здійснювалося вивчення та обговорення нормативних документів Міністерства освіти і науки України, рекомендацій Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів та районного методичного кабінету. Учителі відвідували показові уроки, позаурочні заходи, здійснювали їх аналіз та самоаналіз, моделювали педагогічні ситуації, ділилися досвідом своєї педагогічної діяльності.

         Затверджені плани роботи методичної проблеми, над якими працювали ШМО, визначені керівники з числа досвідчених педагогів.

         Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики  проведення уроку. Були проведені заплановані засідання методичних об’єднань, на яких обговорювалися як організаційні питання (підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання. Протягом року вчителі проводили позакласні заходи в межах загальноосвітніх місячників, декад, тижнів згідно з річним планом роботи школи.

Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні. Було складено план, вчителі проводили різноманітні позаурочні заходи з учнями, переважно інтелектуально-розважальні ігри. На належному науково-методичному рівні проведено тематичні декади та тижні:

 • тиждень знань безпеки життєдіяльності ;
 • декада математики та  інформатики;
 • декада світової літератури;
 • Шевченківські дні;
 • декада фізики.

Необхідно покращувати рівень підготовки позаурочних заходів з хімії,  іноземної мови,  проводити індивідуальну роботу з окремими педагогічними працівниками щодо участі у методичній роботі на рівні школи, району.

          На початок 2015/2016 н.р. якісний склад педагогічного колективу становив:

спеціаліст вищої категорії – 10 вчителів, що складає 53%;

І категорії – 0, що складає 0%;

ІІ категорії – 1 вчителів, що складає 10,5 %;

спеціаліст –7 вчителів, що складає 36,5 %; 

вчителів, які мають звання "Старший учитель»  – 7;

вчителів – методистів – 2.

          Протягом року вчителі школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних семінарах, навчання на курсах підвищення кваліфікації,  а також в рамках атестації.

           Підвищенню та удосконаленню методичної майстерності вчителів сприяла чергова атестація. Двоє педагогів школи  Галабурда С.О. (вчитель початкових класів, заступник директора з ВР) та Шевченко А.В. (вчитель математики, фізики, інформатики, астрономії) атестувалися. Галабурда С.О.– відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «Старший учитель», Шевченко А.В. - відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та званню «Вчитель-методист».

В ході атестації вивчено та узагальнено досвід учителів.

         Шість  педагогів школи пройшли курси підвищення кваліфікації (Красовська А.П., Галабурда С.О., Перепелиця О.В., Солдатенко В.М., Черевко Н.М., Шевченко А.В.).

          Свідченням реалізації методичної проблеми школи є участь учнів у шкільних та районних предметних олімпіадах, конкурсі-захисті МАН . Слід відмітити, що учениця 9 класу Чучуй Марія зайняла І місце по району в конкурсі МАН в номінації математика, тема: «Теорія ймовірності», керівник Шевченко А.В.

 У 2015/2016н.р. учні школи брали участь у І-ІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, Міжнародному конкурсі української мови імені П. Яцика, в Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т. Шевченка, але на жаль не зайняли жодного призового місця. Також брали участь у Всеукраїнському конкурсі з фізики «Левеня», Всеукраїнському природничому конкурсі  «Осінній колосок» та «Весняний колосок», Всеукраїнському конкурсі з хімії, математики, фізики, біології, української мови та літератури, історії, географії, англійської мови «Альбус», Всеукраїнському математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнській грі з української мови «Соняшник», Всеукраїнському конкурсі з математики та фізики «Мультитест».

У Всеукраїнсьому конкурсі з фізики «Левеня» брало участь 5 учнів (4,8%):

Відмінний результат – 1 учень;

Добрий результат – 1 учень;

Учасники – 3 учнів.

У грі «Соняшник» брало участь 36 учнів школи (34 %). З них:

 •   1 учениця, нагороджена дипломом І ступеня регіонального рівня;
 • 8  учнів, нагороджені дипломом ІІ ступеня регіонального рівня;
 • 4 учнів, нагороджені дипломом ІІІ ступеня регіонального рівня;
 •  23 учнів  - учасники.

Всеукраїнський конкурс «Кенгуру» ІІ тур - 34 учасники (32 %)

•        8 учнів добрий результат

•        26 учнів – учасники.

   У конкурсі «Осінній колосок» прийняло участь 12 учнів (11,2%)

•        1 учень- золотий колосок

•        4 учнів – срібний колосок

•        7 учнів – учасники.

Протягом року проводилося вивчення стану викладання української мови, правознавства та історії, природознавства в початкових класах, стан викладання варіативної складової навчального плану. Матеріали за результатами перевірки були узагальнені і обговорені на засіданнях методичних об’єднань вчителів -предметників, видано відповідні накази, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки, намічені заходи щодо підвищення результативності роботи вчителів.

Педагогічний колектив  навчального закладу  працює над впровадженням засобів інформаційно-комунікаційних технологій у процесі особистісно-зорієнтованого навчання та виховання учнів.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в школі була створена методична рада, до складу якої ввійшли заступники директора з навчально-виховної роботи, керівники шкільних методичних об’єднань.

 Не всі учителі активно займаються самоосвітою. Незначна кількість учителів школи займається науково-дослідницькою роботою, розробкою нових авторських чи адаптованих програм.

Недостатніми є результати участі учнів школи в учнівських предметних олімпіадах. У 2016/2017 н. р. ШМО необхідно чітко спланувати роботу з обдарованими дітьми, працювати над підвищенням рівня якості знань учнів, підвищувати якість підготовки учнів до олімпіад з української мови та літератури, хімії, біології, математики, іноземної мови, історії, світової літератури, активніше залучати учнів до участі в інтелектуальних конкурсах, урізноманітнювати форми проведення засідань методичних об’єднань, творчих груп.

Протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

 • підсумки роботи методичної ради в 2014/2015 навчальному році,
 • основні напрямки методичної роботи у 2015/2016 навчальному році,
 • затвердження планів роботи МО на 2015/2016 навчальний рік,
 • узагальнення педагогічного досвіду учителів, які атестуються,
 • розгляд матеріалів для проведення державної підсумкової атестації випускників 2016 року,
 • підведення підсумків методичної роботи та прийняття рекомендацій щодо організації методичної роботи.     

Члени методичної ради брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, загальношкільних семінарів, інших методичних заходів. На засіданнях методичної ради розглядалися матеріали ППД з досвіду роботи вчителів школи.

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка

1

Підготувати проект наказу про науково-методичну роботу 

вересень

Шевченко А.В.

 

2

Скласти план роботи МК 

вересень

Шевченко А.В.

 

3

Оновлювати і поповнювати інформаційно-методичну базу МК

Протягом року

ЗДНВР, керівники ШМО

 

4

Поповнювати книжний фонд МК новинками методичної літератури, підручниками, посібниками, періодичними виданнями.

 

Протягом року

 

 

Шевченко А.В

Шкільний бібліотекар

 

5

Оновлювати картотеку нормативно-інструктивних документів

Протягом року

Шевченко А.В.

 

6

Поповнення банку даних та матеріалів методичного супроводу роботи з обдарованими учнями

Протягом року

Шевченко А.В.

 

7

Скласти план та графік курсового підвищення кваліфікації педпрацівників 

січень

Шевченко А.В.

 

8

Узагальнити матеріали перспективного педагогічного досвіду вчителів  Львовської Н.В., Шевченко А.В., Клименко О.А., Перепелиці О.В.

 

Протягом року

Клименко О.А., Шевченко А.В., Галабурда С.О.

 

9

Організувати педагогічні виставки:

 • З досвіду вчителів школи;
 • На допомогу вчителю

 

Березень

Травень

ЗДНВР, керівники ШМО

 

10

Надавати консультаційну допомогу учителям в підготовці доповідей, презентацій, відкритих уроків, виховних заходів, творчих звітів тощо

 

Протягом року

 

 

ЗДНВР

 

 

11

Організація педагогічних читань і семінарських занять з актуальних питань педагогіки і психології.

Згідно плану

Шевченко А.В.

 

12

Проводити інформаційний огляд новинок психолого-педагогічної, методичної і фахової літератури

Протягом року

ЗДНВР, керівники ШМО

 

13

Надавати методичну допомогу керівникам  МО у вивченні і систематизації досвіду роботи вчителів.

Протягом року

Клименко О.А., Шевченко А.В.

 

14

 • Створити інформаційно-методичну папку-портфоліо «Сучасний урок»
 • Створити електронну методичну базу «На допомогу вчителю»

березень

Клименко О.А., Шевченко А.В.

 

15

Випуск методичного бюлетеня

Січень/ червень

Шевченко А.В.

 

16

Організувати і провести атестацію педагогічних працівників.

Організувати методичний супровід атестації та вивчити систему роботи вчителів, що атестуються

Згідно окремого плану

 

 

Члени атестаційної комісії

 

17

Забезпечити участь педпрацівників в роботі шкільних, районних, обласних семінарах, методичних заходах, конкурсі «Вчитель року»

Згідно плану

ЗДНВР

 

18

Провести засідання методичної ради з питань:

1. Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.

2. Застосування інноваційних підходів до навчання учнів початкових класів.

3. Використання нових педагогічних технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу.

 

Згідно плану роботи МР

Шевченко А.В.

Галабурда С.О.

 

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН

роботи методичного кабінету на 2012-2017 рр.

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Організація та координування діяльності методичних структур

1

Організація роботи методичної ради, ШМО, творчих груп, семінарів тощо

До 15 вересня

ЗДНВР, керівники методичних структур

2

Видання наказів:

 • Про структуру та напрямки  і форми методичної роботи в поточному н.р.
 • Про підсумки методичної роботи за

І семестр/ за рік

 

До 10 вересня

 

До 10 січня/ 10 червня

 

3

Проведення засідань методичної ради з питань:

 • Про підготовку педагогічної ради «Креативна освіта та навчально-виховний процес в умовах поглибленого вивчення української мови та літератури»

 

 • Про підготовку педагогічної ради «Використання засобів ІКТ в процесі самоосвіти учителя – крок до підвищення професійної компетентності»

 

 

 • Про діяльність шкільного методичного об’єднання учителів суспільно-гуманітарного циклу

 

 • Про роботу ШМО учителів природного-математичного циклу

 

 

 • Про діяльність шкільного методичного об’єднання класних керівників

 

 

 • Про діяльність шкільного методичного об’єднання учителів початкового навчання

 

 • Про ефективність проведення тижнів  педагогічної майстерності

 

 

 

 

І семестр 2012/13 н.р.

 

 

ІІ семестр 2012/13 н.р.

 

І семестр 2013/14 н.р.

 

 

ІІ семестр 2013/14 н.р.

 

І семестр 2014/15 н.р.

ІІ семестр 2014/15 н.р.

 

І семестр 2015/16 н.р.

ІІ семестр 2015/16 н.р.

 

І семестр 2016/17 н.р.

 

ІІ семестр 2016/17 н.р

 

4

Проведення творчих звітів ШМО:

 • учителів  суспільно-гуманітарного циклу

 

 • учителів природного-математичного циклу

 

 • учителів початкового навчання

 

 

2014/15 н.р.

 

2015/16 н.р.

 

 

2015/16 н.р.

 

 

Шевченко А.В.

 

 

5

Організація участі та проведення районних практичних семінарів та методичних заходів на базі школи

За графіком РМК

ЗДНВР, керівники методичних структур

Навчально-методичне та інформаційно-нормативне забезпечення освітнього процесу

1

Поповнення електронного банку та папок інформаційно-нормативного та навчально-методичного забезпечення з викладання предметів

Постійно

ЗДНВР, керівники методичних структур

2

Створення інформаційно-методичної папки–портфоліо «Сучасний урок»

2012/13 н.р.

 

3

Створення банку електронних презентацій та програмно-педагогічного забезпечення «На допомогу вчителю»

2012/13 н.р.

кер. методичних структур

4

Створення інформаційно-методичної папки-портфоліо «Варіативний модуль: факультативи, спецкурси, курси за вибором»

2013/14 н.р.

кер. методичних структур

5

Створення інформаційно-методичної папки-портфоліо «Початкова школа: інноваційні технології»

2015/16 н.р.

 

6

Поповнення картотеки нормативних та інструктивно-методичних документів, друкованої продукції, періодичної преси

Постійно

ЗДНВР, шкільний бібліотекар

7

Проведення інструктивно-методичних нарад

За окремим планом

ЗДНВР

Формування методичної культури педагогічних працівників

1

Організація роботи та проведення школи педагогічної майстерності

2012-17рр.

 

 

2

Проведення практичних навчань «Використання програмових засобів навчання як стратегічний      напрямок сучасної освіти»

2012-14рр.

 

Шевченко А.В.

3

Організація предметних тематичних тижнів, тижнів педагогічної майстерності, взаємовідвідування уроків

2012-17рр.

 

ЗДНВР, керівники методичних структур

4.

Проведення методичних виставок та творчих звітів вчителів

2012-17 рр.

 

 

6

Проведення засідань методичної ради з питань:

 • Про стан методичного супроводу впровадження особистісно-орієнтованих технологій в школі;
 • Про стан впровадження нових педагогічних технологій;
 • Про стан самоосвітньої діяльності та методичної активності педпрацівників
 • Про стан методичного супроводу використання програмових засобів навчання в навчально-виховному процесі;
 • Про методичний супровід впровадження нових педагогічних технологій

 

 

2012/13 н.р.

 

 

2013/14 н.р.

 

2014/15 н.р.

 

2015/16 н.р.

 

 

2016/17 н.р.

 

 

 

Шевченко А.В.

 

 

 

 

Аналітико-моніторингова діяльність

1

Організація та проведення моніторингу якості навчально-виховного процесу з:

 • географії, хімії, світової літератури, математики,Захисту Вітчизни;
 • правознавства, історії, української мови та літератури, природознавства в початкових класах;
 • фізика та астрономія, російська мова, образотворчого та музичного мистецтва, математики в початкових класах;
 • біологія, фізична культура, українська мова в початкових класах;
 • англійська мова, основи здоров’я,  інформатика, трудове навчання, літературне читання в початкових класах.

 

 

2012/13 н.р.

 

2013/14 н.р.

 

 

2014/15 н.р.

 

 

 

2015/16 н.р.

 

 

2016/17 н.р.

 

 

Директор, ЗДНВР, керівники ШМО

2

Організація та проведення тематичних перевірок з ефективності методичного супроводу викладання окремих дисциплін

Згідно перспективного плану школи

Директор, ЗДНВР, керівники ШМО

3

Організація та проведення моніторингових зрізів знань

За потребою

Адміністрація

4

Аналіз результатів ДПА та ЗНО учнів школи

Щорічно

ЗДНВР, керівники ШМО

5

Вивчення системи роботи вчителів

Згідно перспективного плану школи

Адміністрація

6

Діагностика та аналіз професійного рівня та методичних запитів педагогічних працівників

За потребою

ЗДНВР, керівники ШМО

Вивчення й впровадження передового педагогічного досвіду

1

Вивчення та узагальнення ППД педагогічних працівників школи

Згідно плану

ЗДНВР,

керівники ШМО

2

Поповнення картотеки ППД вчителів школи

Постійно

ЗДНВР, керівники ШМО

3

Поповнення матеріалів персональних папок-портфоліо з досвіду

Постійно

Вчителі школи

4

Організація та проведення тижнів педагогічної майстерності

березень

 

5

Організація майстер-класів:

Шевченко А.В. «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі навчання математики»

 • КрасовськаА.П. «Використання методик особистісно зорієнтованого навчання українській мові та літературі»
 • Копитіна Л.Л. «Використання проектних технологій на уроках хімії»
 • Галабурда С.О. «Використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання молодших школярів»

 

2012/13 н.р.

 

 

2013/14 н.р.

 

 

2014/15 н.р.

 

2015/16 н.р.

 

2016/17 н.р.

ЗДНВР

Методичний супровід становлення малодосвідчених вчителів

1

Організація наставництва та роботи Школи молодого вчителя

Відповідно до плану

 

2

Поповнення інформаційного банку матеріалів «Поради учителям»

Постійно

Керівники ШМО

3

Впровадження портфоліо молодого вчителя

2012-2017рр.

Молоді вчителі

Організація підвищення кваліфікації   та проведення атестації педпрацівників

1

Планування курсового підвищення квалі-фікації педпрацівників на поточний рік

Січень/червень/ вересень

 

2

Поповнення бази орієнтовних тем для курсових робіт

Червень

ЗДНВР

3

Поповнення папки «На допомогу вчителю, який атестується»

Постійно

 

4

Проведення інструктивно-методичних нарад з вчителями, які атестуються

За окремим планом

 

5

Проведення консультацій, надання адресної методичної допомоги

За потребою

ЗДНВР

6

Вивчення освітньо-кваліфікаційного рівня педагогічної діяльності вчителів

За окремим планом

Члени атестаційної комісії

7

Проведення засідань атестаційної комісії

За планом

Директор школи

8

Організація методичної виставки та творчих звітів вчителів, що атестуються

2012-17р.р., березень

 

9

Проведення засідань методичної ради з питань:

 • Про роль методичної служби у проведенні атестації педпрацівників

 

 

Щорічно

 

 

 

 

Організація та координування роботи з обдарованими дітьми

1

Організація роботи з обдарованими учнями у поточному навчальному році

вересень

Шевченко А.В. керівники ШМО

2

Організація шкільних етапів та участь в районних, обласних Всеукраїнських та міжнародних етапах конкурсів, олімпіад, турнірів, змагань тощо

Протягом року

Шевченко А.В. вчителі школи

3

Координування роботи Шкільного НТУ

Протягом року

Шевченко А.В.

4

Поповнення матеріалів методичного супроводу роботи з обдарованими учнями

Постійно

Шевченко А.В.

5

Поповнення банку даних обдарованих

Постійно

Шевченко А.В.

Організація участі в конкурсі «Учитель року» та конкурсах  фахової майстерності

1

Організація участі вчителів школи в районному етапі конкурсу «Вчитель року»

Щороку, згідно номінацій

 

2

Організація участі вчителів школи у інших фахових конкурсах

Протягом року

ЗДНВР

3

Проведення засідань методичної ради з питань:

 • Про результати участі вчителів школи в районному/обласному/всеукраїнському етапі конкурсу «Учитель року», «Класний керівник року»

 

 

 

Щорічно

 

 

 

 

 

 

 

Видавнича діяльність

1

Поповнення бібліотеки та картотеки публікацій педагогічних працівників  школи

постійно

ЗДНВР, шкільний бібліотекар

2

Публікація вчительських матеріалів в шкільній газеті та на шкільному сайті

Протягом року

Шевченко А.В.

3

Надання консультацій та сприяння у публікації розробок вчителів школи у фахових виданнях та на освітніх сайтах

За потреби

 

5

Публікація результатів роботи педагогічного колективу школи над реалізацією науково-методичної проблемної теми

2016-17рр.

ЗДНВР, керівники методичних структур

6

Проведення засідань методичної ради з питань:

 • Про результати презентації творчих напрацювань педагогічних працівників в педагогічній періодичній пресі

 

 

2016-17рр.

 

 

 

 

 
Форма входу
Пошук

2

Новини
Події Обухівщини
Події нашого села
Шкільне життя
Події в Україні
Методична скарбничка
Наука та освіта
Подорожі
Психологія
Творча скарбничка
Технології
Цікаве
Корисне
Свята
Наш сайт
"Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів"

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів


Корисні лінки
Департамент освіти Київської ОДА
Київський обласний ІПОПК
Освітній портал 'Педпреса'
Український центр оцінювання якості освіти України

Відділ освіти Обухівської РДА

Методкабінет відділу освіти

Освіта в Україні і за кордоном

Освітній портал

ЄвроОсвіта

Освіта в Польщі

Овруцька гімназія ім. А.С.Малишка

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Від.освіти Володарської РДА

Полтавська школа №19

Шульгинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Урок. Сайт учителів почат. класів

Астро-физический портал

Безкоштовний каталог сайтів

Навчальні тести

Цікава математика

Освіта в Україні.Парта

ДНЗ "Зірочка",м.Обухів

ЦТДЮ Київщини

Вірші, пісні Н.Красоткіної

НВК 'СЗОШ-ЗОШ І-ІІІ ст №1 ім.А.С.Малишка'


Айверсайт новостей