Понеділок, 21.01.2019, 01:38

Головна сторінка Реєстрація Вхід
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Події Обухівщини [97]
Події нашого села [4]
Шкільне життя [113]
Події в Україні [87]
Методична скарбничка [10]
Наука та освіта [315]
Подорожі [3]
Психологія [54]
Творча скарбничка [2]
Технології [3]
Цікаве [31]
Корисне [105]
Свята [56]
Обговорення проекту змін до конституції України [1]
Профорієнтація [4]
ЗНО, ДПА [83]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рейтинг@Mail.ru
Архів записів
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Подорож з минулого в майбутнє

 ПІДГІРЦІВСЬКА  ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І -ІІІ СТУПЕНІВ

Про існування школи в Підгірцях є відомості за 1913 р.;на той час вона була «Підгорецькою однокласовою народною початковою школою» про що свідчить Свідоцтво, видане Ремизі Олексі Созонову 24.08.1918 року. Ця школа існувала до  1930 р, а з 1933 року стала семирічна.

             1943 р. педагогічний колектив очолив П. С. Круглик, який організував відбудову школи. На той час навчалося близько 300 учнів. Її відвідували також діти із селища міського типу Козин.

 

Рисунок 1. Попова хата, яка згодом стала початковою школою, а потім семирічною.

             У 1950-х роках розпочато будівництво нової школи. Темпи роботи були повільними, й під школу передали приміщення колгоспної контори, до якого добудували дві класні кімнати.

Рисунок 2. Вигляд школи у 50-х роках. Школярі готуються до 9 Травня.

             З 1966 р. директором працює П. Т. Ткачов. Він засновує кімнату бойової слави, організовує пошукову і краєзнавчу роботу. Завдяки слідопитам було встановлено ім'я воїна, похованого біля школи.     

             У 1971 р. з приходом вчительки математики Р. І. Ткачової активізувалася виховна робота. Діти займалися туризмом, діяли гурток художньої самодіяльності і фотогурток, школярі виступали з концертами у селах району, У 1981 р. педагогічний колектив організував ансамбль «Зорі», який посідав у районних конкурсах призові місця, а нагородами були поїздки в різні куточки України. Музичний керівник школи створив учнівський хор.

             1985 р. директором призначено Р. І. Ткачову, яка організувала капітальний ремонт школи. Проте її відвідувало дедалі менше дітей, і з вересня 1986 р. школу було реорганізовано в початкову, а згодом - у школу-садок. На той час у школі навчалося 20 учнів, у дитячому садку було 18 дітей. Велику увагу приділяли родинному вихованню, співробітництву з батьківським активом. Директором початкової школи була Синільник Зіновія Паньківна .

             3 1990 р.  Підгорецька  школа - малокомплектна; у двох класах-комплектах навчалося 15 дітей.

             У 2000 р. в школі один клас-комплект, який налічує 8  учнів; садочок відвідує також 15 дітей. Педагогічний колектив складається з трьох осіб: директора – Клименко О.А., учителя початкових класів – Губіна Н.А., виховательки – Чураченко Т.В. Навчальний комплекс продовжує традиції родинного виховання.

Рисунок 3. Перше вересня 2001 року, святкова лінійка. До першого класу прийшло 7 учнів.

Рисунок 4. Такий вигляд мала школа у 2006 році.

             З 2003 по 2007 рік школа має назву: «Підгірцівський загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад І ступеня». В школі навчаються діти 1-4 класів та виховуються діти дитячого садка. Але в 2003 році з’явилася перспектива на побудову 12-тирічного закладу. За  побудову школи береться Київська міська райдержадміністрація та Київспецтранс.

             З 2003- 2007 рік Підгірцівська школа співпрацює з Академією Педагогічних наук України, зокрема з Мелешко В.В.,завідуючою лабораторією Сільської школи.

Рисунок 5. Виступ школярів 9 Травня 2007 року. На задньому плані можна побачити новобудову школи.

Рисунок 6. 1 Вересня 2007 року, відкриття школи Голубченком А. К. заступником голови КМДА.

             У 2007 році школа має назву «Підгірцівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад-дощкільний навчальний заклад І – ІІ ступенів». В школі навчається 55 учнів 1-9 класів та виховується 22 дітей дитячого садка. Працює 16 педагогів. З 1 вересня 2007 року по 31 грудня 2007 року Підгірцівська сільська рада повністю взяла на себе витрати по утриманню школи: заробітна плата і командировочні вчителям, технічним працівникам, канцтовари, господарські товари, медикаменти, оплата електроенергії. В січні 2008 року відбулася реорганізація закладу. Школа отримала назву: «Підгірцівська ЗОШ І – ІІ ступенів».

Рисунок 7. 1 Вересня 2010 року. Виступ першокласників. На задньому плані заступник директора з НВР Левченко Л.М., директор школи Клименко О,А., заступник голови Обухівської РДА Москаленко І.М., і сільський голова с.Підгірці Гажаман О.

Рисунок 8. Сучасний вигляд школи.

 З 2008 по  2011 рік  стояло питання про відкриття школи І – ІІІ ступенів,що дало б  можливість мати більше педагогічне навантаження для вчителів та здобувати повну середню освіту всім дітям,які проживають на території села Підгірці.

У липні 2011 року Підгірцівська ЗОШ І – ІІ ст.. змінила назву на Підгірцівську ЗОШ І – ІІІ ст.. завдяки Обухівській РДА,відділу освіти Обухівської РДА, Підгірцівській сільській раді, депутату районної ради Гербеді С.В. та на величезне прохання батьків протягом багатьох років. Адже в селі Підгірці рівно 21 рік не було середньої школи.

На сьогоднішній день в школі навчається 143 учнів та працює 18 педагогів,  8 технічних працівників. Всі вчителі працюють по спеціальності. Є кабінет інформатики оснащений комп’ютерною технікою. Кабінет трудового навчання, в якому є верстаки та станки для обробки деревини, обладнаний кабінет хімії та біології. В школі працюють гуртки:

 • «Бісероплетіння», керівник  Перепелиця Ольга Віталіївна;
 • «Екологічний», керівник Білоус Мар’яна Петрівна;
 • Ляльковий, керівник Корніюк Ірина Миколаївна від ЦТДЮ;
 • Театральний, керівник Корніюк Ірина Миколаївна від ЦТДЮ.

Зусиллями працівників школи та учнів було створено «Кімнату Бойової слави» , «Українську світлицю», музей освіти школи.

Учні школи кожного навчального року приймають участь у всіх районних олімпіадах. В цьому 2015/2016 році діти зайняли призові місця з таких предметів:

ІІІ місце – олімпіада з фізики (Корнієнко Євгеній, 7 клас, вчитель Шевченко А.В.)

ІІІ місце – олімпіада з фізики (Білоконенко Сергій, 10 клас, вчитель Шевченко А.В.)

ІІІ місце – олімпіада з хімії (Корнієнко Євгеній, 7 клас, вчитель Копитіна Л.Л.)

ІІІ місце – олімпіада з астрономії (Білоконенко Сергій, 10 клас, вчитель Шевченко А.В.)

ІІІ місце – мовно-літературний конкурс ім.Т.Шевченка (Чучуй Марія, 10 клас, вчитель Красовська А.П.)

ІІ місце – олімпіада з російської мови (Жданова Анна, 10 клас, вчитель Левченко Л.М.)

ІV місце - олімпіада з математики (Пантюхова Валерія, 6 клас, вчитель Пількевич О.М.)

ІІ місце – конкурс з української мови імені П.Яцика (Лугова Вероніка 5 клас, вчитель Красовська А.П.)

І місце – олімпіада з трудового навчання (Хлистуненко Олександр, 11 клас, вчитель Супрун В.Т.)

І місце – конкурс-захист МАН з математики (Чучуй Марія, 10 клас, вчитель Шевченко А.В.)

І місце – конкурс-захист МАН з біології (Богословська Світлана, 9 клас, вчитель Білоус М.П.)

І місце – конкурс-захист МАН з інформатики (Богословська Світлана, 9 клас, вчитель Пількевич О.М.).

Взяли участь у конкурсі з образотворчого мистецтва «Твоє майбутнє в твоїх руках».

Учні школи взяли участь:

у предметних конкурсах: Геліантус, Кенгуру, Левеня, Бобер,Колосок, Соняшник;

 у творчих конкурсах «Український сувенір», «Новорічна композиція», результатами чого є призові місця:

Номінація «Вироби, що відповідають поняттю «сувенір» і виготовлені з використанням народних традицій та символіки декоративно – прикладного мистецтва, елементів різьблення, вишивки, декоративного розпису, плетення, ткацтва тощо»:

ІІ місце – Мамедова Анна, учениця 3 класу, за роботу «Скринька зі скарбами»;

Номінація «Новорічна композиція»

ІІІ місце  - Кім Каміла, вихованка гуртка ОРЦТДЮ «Юний еколог», учениця 5 класу.

         Учениця 9 класу Богословська Світлана та учениця 10 класу Чучуй Марія- переможці  І районного туру конкурсу-захисту МАН  та учасниці ІІ обласного туру конкурсу-захисту МАН, а також  учасники  Всеукраїнської  учнівської конференції  «Універсіада».

Учні школи  приймають  участь і в різних міжнародних проектах та програмах.  Програма майбутніх лідерів (FLEX) це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією Американські Ради з міжнародної освіти (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Програма надає можливість українським студентам навчатися в американській школі і жити в американській сім'ї протягом одного навчального року. 

Незалежна комісія в США, яка складається з висококваліфікованих фахівців у галузі освіти та міжнародних обмінів обирає учасників програми. Конкурсний відбір проводиться на основі повного пакету представлених документів, рекомендаційного листа від викладача і готовності студента до річного перебування в США в якості студента по обміну. Процес відбору буде завершено навесні 2016 року, і всі заявники будуть повідомлені про їх статус в середині травня 2016 року. Знання англійської мови є важливим, але не найважливішим критерієм відбору.

Учениця  9-го класу Богословська Світлана  прийняла участь  в даній програмі, результати трьох турів  тестування показали високий рівень знань.

Учителі  школи  приймають участь у різних  конкурсах, що сприяє їх професійному  зростанню. У конкурсі «Учитель року 2016»  прийняли участь : Опришко Олександр Анатолійович – вчитель фізичної культури та захисту Вітчизни, Шевченко Алла Вікторівна – вчитель математики та фізики, які  стали переможцями районного конкурсу,  та  учасниками  обласного етапу  конкурсу.

Новини освіти  та науки,  події  шкільного  життя,  успіхи та перемоги  учнів школи  висвітлюються  на  шкільному сайті, http://pidgircizosh.at.ua , який  зайняв І місце  районному конкурсі-огляді  веб-сайтів навчальних закладів  району в 2015 році,  і є учасником VI конкурсу  на кращий веб-сайт закладу освіти в Київській області,  який  проводиться Інтернет Асоціацією України за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Педагогічний колектив постійно працює над підвищенням рівня своєї професійності, ерудиції. За  програма Іntel® «Навчання для майбутнього» - найбільшою спільною ініціативою Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, ЦІППО АПН України, ОІППО, ОУОН ОДА та корпорації Intel щодо перепідготовки педагогічних кадрів з ІКТ та новітніх педагогічних технологій, яка уможливлює підготовку школярів до економіки знань XXI сторіччя та надає їм необхідні навички, пройшли навчання та  отримали відповідні сертифікати  50% ( 9 ) вчителів Підгірцівської школи,  протягом  2016 року 4 вчителів пройдуть навчання за даною програмою.

              На високому рівні організована виховна робота в школі. Систематично організовуються та проводяться

Традиційна свята:

 • свято Першого дзвоника; 
 • Свято квітів;
 • Свято Миколая;
 • «Українські вечорниці»;
 • Новорічна свято;
 • Осінній ярмарок;
 • Різдвяні колядки;
 • День Святого Валентина;
 • Свято 8  Березня;
 • Концерт фортепіанної музики та інші.

Акції:

 • «Врятоване  дерево»;
 • «Шкільне подвір’я»;
 • «Милосердя»;
 • «Не бути байдужим»;
 • «Добро творить Миколай»;
 • «Птахи, що живуть поруч»;
 • «Квіти на шкільному дворі»;
 • «Подаруй книгу бібліотеці»;

«Старій книзі – нове життя»;

 •  «Діти Київщини – воїнам АТО»;
 • «Зігрій українського солдата» та інші.

Загальношкільні лінійки:

 • до Дня визволення Київщини від німецько-фашистських загарбників;
 • до Дня пам’яті жертв голодомору;
 • до Дня рідної мови;
 • до всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом;
 • до Дня народження Т.Г. Шевченка;
 • до Дня Соборності України;
 • до Дня соціальної справедливості;
 • до Всесвітнього дня Землі»;
 • до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії;

Конкурси:

 • малюнків на асфальті «Барви рідної землі»(1-4кл.);
 • фото «Позитив через об’єктив» (5-11кл.);
 • фото «Моя країна – Україна»(5-11кл.);
 • плакатів до Дня боротьби з курінням;
 • літературний «Новорічне вітання»;
 • строю та пісні;
 • стінгазет «Чиста вода – чиста планета»;
 • фото та малюнків до Міжнародного дня птахів;
 • малюнків «Мандри до зірок»;
 • малюнків «Подаруй матусі свято»;
 • «Писанкове деревце»;
 • літературний «Захистимо Україну від лиха»;
 • поетичний «Зерна доброти»;
 • «Український сувенір»;
 • «Новорічна композиція»;
 • малюнків «Твоє майбутнє – в твоїх руках»;
 • виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін»;
 • «Право очима дитини» та інші.

      Крім традиційних свят, акцій, лінійок, конкурсів тощо  в школі   проводиться  ряд нових виховних заходів: театралізовані постановки п’єс та народних казок, КВК, постановки мюзиклів, Благодійні ярмарки та концертні програми, колективна творча робота « Великоднє деревце на подвір’ї моєї школи», тренінгові заняття та інше. 

       Найбільшою увагою дітей та батьків користуються заходи творчого характеру, що сприяють розвитку здібностей учнів, їх самореалізації (близько 75% ). Проте всі заходи, що проводилися в школі  цікаві, змістовні та результативні, свідченням чого є відгуки учнів, батьків, жителів села.

Поряд з традиційними формами виховної роботи значне місце посідає шкільне самоврядування. Робота органів самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові), протягом свого навчання проходить школу учнівського самоврядування. Діяльність самоврядування учнів відзначається чіткістю, конкретністю планування, координацією різних його категорій, результативністю.

З ініціативи самоврядування у школі проводяться рейди перевірки стану шкільних підручників, контролюється  чергування по класах та школі, дотримання вимог зовнішнього вигляду, проводиться  ранкова зарядка. Результати даного контролю аналізуються на щотижневій загальношкільній лінійці. За ініціативи учнів школи проводяться спортивні змагання та конкурсно-розважальні програми різного характеру.

Представники шкільного учнівського самоврядування плідно співпрацюють з Радою учнівського самоврядування району, приймають активну участь у акціях та заходах цього рівня. 

Педагогічний колектив школи намагається зробити шкільне життя цікавим і різнобічним. Водночас, формує у молоді активну життєву позицію,  виховує особистість, здатну до саморозвитку та самореалізації.

 

«Завдання школи – навчити жити. Ми повинні виховати людину, здатну створити своє особисте життя»

 ( П. Блонський )

Автори матеріалу: Клименко О.А.,Шевченко А.В., Галабурда С.О.

Форма входу
Пошук

2

Новини
Події Обухівщини
Події нашого села
Шкільне життя
Події в Україні
Методична скарбничка
Наука та освіта
Подорожі
Психологія
Творча скарбничка
Технології
Цікаве
Корисне
Свята
Наш сайт
"Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів"

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів


Корисні лінки
Департамент освіти Київської ОДА
Київський обласний ІПОПК
Освітній портал 'Педпреса'
Український центр оцінювання якості освіти України

Відділ освіти Обухівської РДА

Методкабінет відділу освіти

Освіта в Україні і за кордоном

Освітній портал

ЄвроОсвіта

Освіта в Польщі

Овруцька гімназія ім. А.С.Малишка

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Від.освіти Володарської РДА

Полтавська школа №19

Шульгинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Урок. Сайт учителів почат. класів

Астро-физический портал

Безкоштовний каталог сайтів

Навчальні тести

Цікава математика

Освіта в Україні.Парта

ДНЗ "Зірочка",м.Обухів

ЦТДЮ Київщини

Вірші, пісні Н.Красоткіної

НВК 'СЗОШ-ЗОШ І-ІІІ ст №1 ім.А.С.Малишка'


Айверсайт новостей